Historia zabójstw honorowych

Ulla N.
urodzony: 1968
spalony: 5/6 października 2013
Rezydencja: Berlin-Charlottenburg
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Kuba
Dzieci: pewnie żadne
Sprawca: jej były chłopak Jorge Q. (51 lat)
Czy to jest zabójstwo honorowe czy nie? Po pierwsze, to przestępstwo w związku. Sprawcą jest kubański programista o imieniu Jorge, który pracuje w Monachium w dni powszednie z włoskim paszportem. Pewnie dostał swój włoski paszport, żeniąc się z Włoszką. Nalatuje nocą na wspólne mieszkanie w Berlinie, wylewa benzynę na swoją partnerkę i podpala ją. Ofiara, Ulla N., jest nauczycielką w szkole.
<br /Ten akt wyróżnia się z powodu swojej bezczelności: Ulla ucieka płonąc i wpada na klatkę schodową. Sąsiad próbuje ją ratować, ale kobieta pali się żywcem. Kilka godzin później Jorge zgłosiła się na policję.

W prasie pojawiają się następujące wskazania: Oboje byli razem od 8 lat, a Ulla z drugiej strony prowadziła kursy medycyny naturalnej. Później zazdrość jest wymieniana jako motyw. Jest to możliwe, ale nie musi oznaczać zabójstwa honorowego. Zabójstwem honorowym byłoby tylko wtedy, gdyby sprawca był mocno przekonany, że ma prawo do kobiety i w razie konieczności musi egzekwować to prawo poprzez morderstwo.

W czerwcu 2014 roku Jorge zostanie skazany na karę dożywotniego więzienia i zostanie ustalona szczególna waga winy. Ciekawy szczegół: Stwierdził, że "chciał tylko spalić swoją dziewczynę". Policjant zeznał, że sprawca chciał ją uczynić "brzydką", żeby została z nim.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .