Historia zabójstw honorowych

Moujumba B.
urodzony: 1979
dźgnięty nożem na śmierć: 3 listopada 2013
Rezydencja: Kolonia-Dunajnwald
Pochodzenie: Ofiara: Kenia; Sprawca: Tanzania
Dzieci: 7
Sprawca: jej mąż Rama (lub Rajabu, 40 lat)
Możesz odczytać to morderstwo jako zabójstwo honorowe. Można to również odczytać jako historię zemsty, jeden ze świadków wspomina jako o możliwości nawet morderstwa voodoo.

Pierwsza historia: Moujumba ma 34 lata i ma 7 dzieci różnych mężczyzn. W momencie przestępstwa 4 dziewczyny i 3 chłopców ma od półtora miesiąca do 17 lat. Najmłodsza trójka dzieci jest z Ramy.

Od kilku lat para mieszka z dziećmi w mieszkaniu w Kolonii-Dunwaldzie. Moujumba przybyła w 2008 roku z Kenii do Niemiec z byłym mężem i czwórką dzieci. W 2010 roku zerwali. Rama pochodzi z Tanzanii, ma pozwolenie na pobyt w Niemczech i żyje w dobrobycie. On ma jeszcze 4 dzieci. Nic nie wiadomo o przemocy domowej aż do zbrodni.

Późnym wieczorem 3 listopada 2013 roku wybucha głośna kłótnia. Sąsiad wchodzi do korytarza. Spotkała go 10-letnia córka ofiary z 6-tygodniową siostrą w ramionach. Sąsiadka znajduje matkę pokrytą krwią w sypialni swojego mieszkania. Przyprowadza wszystkie dzieci do swojego mieszkania i dzwoni na policję. Ochroniarze z tego obszaru obezwładniają sprawcę.

Po zbrodni sąsiad zgłosił, że Rama umył ręce i był całkowicie spokojny. Bez oporu został aresztowany. Lekarz pogotowia nie może już pomóc Moujumbie. Pięć z siedmiorga dzieci było świadkami tej zbrodni.

Czy to było teraz honorowe zabójstwo? Jest zbyt wiele szwów, a mianowicie 50, i są one skierowane głównie na szyję, jak w przypadku masakry. W sądzie prawie całkowicie usuwa się miękkie części szyi. Mówi się też, że mężczyzna przyjął słabszą rolę w związku. W pewnych okolicznościach nadal chciał dochodzić swoich praw do władzy siłą. Fakt, że akt ten został zainscenizowany dla dzieci, może być tego wskazówką. Zwłaszcza, że sąsiedzi zgłosili, że ofiara chciała rozwodu. Ale może to być również desperacki akt pijaka przeciwko jego żonie, która jest również agresywna.

Rozprawa rozpocznie się w sierpniu 2014 w sądzie w Kolonii. We wrześniu Rama (lub Rajabu) zostaje skazany na 9 lat więzienia za zabójstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .