Historia zabójstw honorowych

Abdelkader D.
urodzony: 1976
Postrzelony: 1 stycznia 2012
Rezydencja: Hildesheim / Sarstedt (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Syria/Liban
Dzieci: 5 lub 6 (3-12 lat)
Sprawca: Mohammed O., mąż kochanka Abdoala
W 1994 roku Abdoal przyjeżdża do Hildesheim. Żeni się z Syryjką Neval i ma z nią pięcioro lub sześcioro dzieci. W 2010 roku dostaje rozwód i zaczyna romans z Yasmin. Jest jego bratanicą, również zamężną, ma czworo (lub szóstkę) dzieci.

Jasmin pewnie opuszcza męża i przenosi się do schroniska dla kobiet. Abdoal i Yasmin pewnie chcą uciec razem.

Ale rodzina Yasmin jest przeciwna temu związkowi i grozi Abdoalowi śmiercią. Musi się ukryć w połowie 2010 roku. W międzyczasie jest w Essen i sześć tygodni przed zbrodnią jest z powrotem w Sarstedt.

1 stycznia 2012 roku dwóch mężczyzn zastrzeliło go około dziesięciu razy w jego samochodzie przed czerwonym światłem. Abdoal wykrwawił się na śmierć. Tydzień później w Gelsenkirchen aresztowany zostaje 47-letni Syryjczyk, który podobno dostarczył narzędzie zbrodni. Jest uważany za rzecznika szerokiego klanu.

Samochód do ucieczki również został znaleziony. Około dwa tygodnie po zbrodni Mohammed O. (38 lat), mąż kochanki Abdoala, zostaje aresztowany. Jest Libańczykiem z niemieckim paszportem i ukrywał się z bratem. Drugi sprawca nadal ucieka. To pewnie 33-letni właściciel samochodu do ucieczki.

W czerwcu 2012 roku rozpocznie się proces przed sądem w Hildesheim pod zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa. Żona oskarżonego i kochanek ofiary nie zeznają. Mówi się, że 32-letnia matka nie nadaje się do wypróbowania i nie może podróżować, i jest zakwaterowana w tajnym miejscu.

Siostra ofiary zeznaje, że jej brat i jego kochanka spotkali się w 1996 roku. Ale w tym momencie kobieta była już obiecana sprawcy. Zgodziła się. Ponad 15 lat później cały klan handlarza samochodami w Gelsenkirchen, który początkowo został aresztowany, postanowił zamordować Abdoala. Przywódca klanu został zwolniony z powodu braku dowodów, ale nadal jest w trakcie dochodzenia.

W lipcu Mohammed zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia.>> Przez cały czas trwania procesu milczał. Drugi sprawca, szwagier ofiary i prawdopodobnie także sprawca, nadal ucieka. W przekonaniu tym stwierdza się, że najwyraźniej w Hildesheim istnieje rozszerzona rodzina libańska, która żyje w równoległym świecie i nie akceptuje zasad praworządności, ale kpi z nich. Podczas gdy werdykt jest jeszcze wydawany, w sądzie nadal trwają zamieszki. Sąd został ewakuowany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .