Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Vanessa Münstermann
urodzony: 1989
pokryte kwasem: 15 lutego 2016
Rezydencja: Hannover
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawcy z Brazylii
Dzieci: sprawca ma 1 syna z inną kobietą
Perpetrator: jej były chłopak Daniel F. (32 lata)
Vanessa jest kosmetyczką z Hanoweru. Pracuje na stacji benzynowej rodziców adopcyjnych. 14 lutego 2016 roku składa skargę na swojego byłego chłopaka Daniela za napaść na tle seksualnym i prześladowanie. Funkcjonariusze zwracają się do niego w sposób upominający.

Następnego ranka Vanessa zabiera swojego psa wcześnie. Jej były chłopak czai się przed nią i wylewa kwas siarkowy na jej twarz. Kobieta słyszy krzyki i wzywa karetkę. Vanessa wpada w śpiączkę.

Vanessa jest w śpiączce przez 12 dni i będzie operowana 20 razy. Brakuje jednego ucha, jedno oko jest prawie całkowicie zniszczone, jej lewa połowa twarzy jest okaleczona na zawsze.

W sierpniu 2016 r. proces odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Hanowerze. Współwięźniowie donoszą, że Daniel przechwala się swoją zbrodnią i grozi, że otworzy swoją dziewczynę.

Daniel urodził się w Brazylii i został adoptowany w Niemczech. Jego rodzice adopcyjni to lekarze. Jego zawód określany jest mianem trenera fitness. Kobieta z Hildesheim ma ze sobą syna, który urodził się w 2014 roku. Jest osiem przypadków przemocy z tego okresu.

Pod koniec sierpnia sprawca został skazany na 12 lat pozbawienia wolności za poważne uszkodzenie ciała. Daniel przyjmuje wyrok w sądzie. Później napisał list, w którym chciał 15 lat więzienia. Jest całkiem możliwe, że spodziewał się on jedynie większego cierpienia Vanessy w związku z rewizją. Sprawa została odrzucona przez Federalny Trybunał Konstytucyjny w kwietniu 2017 roku.

Pozostaje pytanie, czy ta sprawa jest zbrodnią honorową. Motywem jest mieszanka przesadnej próżności, zazdrości i ogólnej przemocy wobec kobiet. Brakuje muzułmańskiego motywu honorowego. Ataki kwasowe są powszechne w zabójstwach honorowych (oprócz kłucia/rzeźby). Mężczyzna demonstruje swoje prawo wobec kobiety. Jest jego własna i nie powinna należeć do nikogo innego.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .