Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Hyusine A.
urodzony: 1977
pobity na śmierć: 21 czerwca 2014
Rezydencja: Berlin-Neukölln
Pochodzenie: Bułgaria lub Turcja
Dzieci: 2
Perpetrator: Ibrahim A. (43 lata)
Hyusine i Ibrahim są małżeństwem od 23 lat. Mieszkają w Berlinie-Neukölln i mają razem dwoje dzieci.

Wczesnym rankiem 21 czerwca 2014 r. Hyusine nadal śpi. Ibrahim podchodzi do łóżka i uderza ją młotkiem w głowę. Ciosy już są fatalne. Pchnął ją nożem w klatkę piersiową.

Po tym jak Ibrahim idzie do znajomego i wyznaje czyn. Razem idą na miejsce zbrodni. Znajomy wzywa policję. Ibrahim ucieka, ale później zostaje aresztowany w pobliżu miejsca zbrodni.

Rozprawa przed sądem w Berlinie rozpocznie się w grudniu 2014 roku. Ibrahim nie chce pamiętać o zbrodni. Po tym, raportowanie zostało wstrzymane. Możliwe, że sprawca zostanie wysłany na oddział psychiatryczny.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .