Historia zabójstw honorowych

Asma
urodzony: 1989
Morderstwo: 14 listopada 2016
Rezydencja: Senftenberg (Łużyce)
Pochodzenie: Czeczenia
Dzieci: 5
Perpetrator: jej mąż Rashid D. (31 lat)
Asma ma 27 lat, pochodzi z Czeczenii w maju 2016 roku i ma 5 dzieci z mężem Rashidem. Rodzina ubiega się o azyl i mieszka w Senftenberg w Brandenburgii, w budynku mieszkalnym zamieszkałym przez uchodźców.

14 listopada 2016 r. Rashid zadźgał żonę nożem ponad 20 razy. Potem wyrzuca ją przez okno na drugim piętrze. Spada 6 metrów w dół. Ponieważ ona nadal żyje po uderzeniu, mężczyzna podcina jej gardło nożem. Asma umiera na miejscu zbrodni. Sprawca został aresztowany.

Tym razem 5 dzieci śpi w mieszkaniu. Opieka nad nimi sprawuje Biuro Opieki nad Młodzieżą. Później przyszli do krewnych w Czeczenii. Prawdopodobnie uczy się ich tam, że ich ojciec miał prawo zabić ich matkę.

W czerwcu 2017 r. Rashid zostaje skazany na 13 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Mówi się, że były motywy morderstwa. Wątpliwe jest jednak, czy sprawca był tego świadomy. Ponieważ został "aresztowany z powodu swojej wiary muzułmańskiej, którą wyznawał przez całe życie". Pochodził z wioski czeczeńskiej, gdzie było oczywiste, że kobiety ginęły w pewnych przypadkach wykroczeń. Zgodnie z wyrokiem, który jest uważany za skandaliczny, apelację składa nie prokurator, ale obrona. W związku z tym wyrok nie może być dłużej kwestionowany. Ponadto wydaje się, że Rashid powinien był zostać deportowany na miesiąc przed popełnieniem przestępstwa. Ale urzędnicy nie znaleźli go w jego mieszkaniu. Prawdziwe nazwisko ofiary nie jest znane.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .