Historia zabójstw honorowych

Delali Assigbley
urodzony: 1978
spalone: 7 grudnia 2016
Lokalizacja: Kronshagen niedaleko Kiel
Pochodzenie: Togo
Dzieci: 2 synów (3 i 7 lat)
Sprawca: jej rozwiedziony mąż Koffi W. (41 lat)
Możliwe, że to morderstwo nie zostało popełnione z powodu honoru. Mówi się, że sprawca cierpiał na urojenia. Z drugiej strony, został wypisany z kliniki z diagnozą, że nie ma zagrożenia dla innych. Albo diagnoza była zbyt optymistyczna, albo istnieje motyw honorowy. Albo mieszanka sytuacji.

Akt: Delali i jej mąż pochodzą z Togo do Niemiec w połowie lat 90-tych, jeden po drugim. Jest wykształconym ślusarzem, ona studiuje kilka semestrów pedagogiki. Dwoje ma dwoje dzieci. Delila i jej mąż pewnie rozstali się kilka razy. W dniu 1 stycznia 2017 roku dołączy do komisji ds. uchodźców w parlamencie kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn.

7 grudnia 2016 roku jej mąż wleje benzynę do samochodu. Ona ucieka na zewnątrz, on biegnie za nią i podpalił ją. Biegnie przez ulicę. Przechodnie gaszą ogień. Delali jest poważnie ranny i trafia do specjalnej kliniki.

Jej mąż ucieka z miejsca zbrodni, ale jest aresztowany przez policjantów. Dzieci umieszczane są w rodzinie zastępczej.

Ofiara umiera trochę później w klinice.

Proces przed Sądem Rejonowym w Kilonii rozpocznie się w sierpniu 2017 roku. W tym samym miesiącu sprawcy zostają przyjęci na oddział psychiatryczny. Według sędziego, zbrodnia jest morderstwem w świetle prawa karnego.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .