Historia zabójstw honorowych

Diana K.
urodzony: 1987
Dźgnięty nożem: 13 września 2015
Rezydencja: München
Pochodzenie: Bułgaria / prawdopodobnie Romowie
Dzieci: 1 syn (2 lata)
Perpetrator: Angel R. (38), były chłopak jej siostry
Angel najpierw ma romans z Dianą w Bułgarii. Następnie postanawia wybrać związek z jej młodszą siostrą Snezhaną (26 lat). Mają dwoje dzieci (urodzonych około 2009 i 2012 roku). Anioł jest agresywny. Później będzie twierdził w sądzie, że w Bułgarii normalne jest bicie własnej żony.

Ojciec rodziny otrzymuje od UE pożyczkę w wysokości 150.000 euro na rolnictwo. Firma zbankrutuje. Rodzina przyjedzie z Bułgarii do Niemiec w 2013 roku.

Snezhana rozdziela się wiosną 2014 roku. Zaczyna ją śledzić, więc latem 2015 roku ucieka z dziećmi do schroniska dla kobiet. Angel dostaje zakaz zbliżania się, ale nie trzyma się go. Tylko w okresie letnim zarejestrowano 6 naruszeń.

Sąd nie może wydać nakazu aresztowania, ponieważ prześladowca nie ma stałego adresu. Może to wskazywać na pochodzenie romskie. Również, że jest żonaty z Snezhaną z jednej strony, z drugiej strony mówi się, że małżeństwo nie jest ważne przed prawem. Możliwe, że jest to małżeństwo romskie.

13 września 2015 roku Angel będzie w pizzerii w München, gdzie pracuje jego była dziewczyna. Jej siostra Diana i jej chłopak spotkają się z nim. Anioł wbija Dianie nóż w środek ulicy. Dzieci Snezhany (w wieku 3 i 6 lat) mogą być obecne, którymi opiekuje się jej siostra.

Niesp ucieka, ale zostaje złapany 2 dni później.

W styczniu 2017 r. rozpocznie się proces przed sądem w München. W marcu Angel zostaje skazany na 12 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .