Historia zabójstw honorowych

Katharina
urodzony: 1972
usiłowanie zabójstwa: 15 września 2015
Rezydencja: Bensheim (w pobliżu Darmstadt)
Pochodzenie: Sri Lanka / Tamil
Dzieci: 2 córki (5 i 11 lat)
Perpetrator: jej mąż Annalatas S. (47 lat)
Annalatas przybywa do Niemiec w 1992 roku jako uchodźca ze Sri Lanki. Jego rodzice dali mu żonę z ojczyzny w 2005 roku. Z powodu niejasnego statusu pobytu (a być może także z powodu jego zachowania) Katharina prawdopodobnie mieszka tymczasowo we Francji. Po urodzeniu drugiej córki przyjechała do Niemiec i szybko nauczyła się dobrego niemieckiego, w przeciwieństwie do niego. On pracuje w McDonald's, ona opiekuje się dwiema córkami.

Małżeństwo jest gwałtowne, co najmniej jeden przypadek z 2013 roku jest zarejestrowany. Katharina chce rozwodu. We wrześniu 2015 r. odbędzie się kolejny spór. Annalatas chce wepchnąć nóż rzeźnika przed swoją córkę w brzuch żony. Ona się broni, on wciął jej głowę. Później koroner wyjaśni, że to cud, że przeżyła. Sprawca ucieka przez okno, ale zostaje prawie natychmiast aresztowany.

W kwietniu 2016 r. rozpoczyna się proces przed sądem w Darmstadt o próbę zabójstwa. Katharina złożyła wniosek o rozwód, ale nie zeznaje w sądzie.

W maju Annalatas zostaje skazany na 5 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności. Wysoka zawartość alkoholu w trakcie przestępstwa ma działanie łagodzące. Sędzia wskazuje, że Tamil nie żałuje swojej zbrodni. Nie chce wyemancypowanej kobiety.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , .