Historia zabójstw honorowych

Tiana
urodzony: 1972
zastrzelona: 1 lutego 2021 roku
Miejsce zamieszkania: Wiesbaden
Pochodzenie: Bułgaria
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (56 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Na początku roku 2020/2021 Tiana rozwodzi się z mężem. 1 lutego czeka na nią wczesnym rankiem na ulicy w Wiesbaden. Dźga ją nożem na śmierć. Następnie strzela do niej, a także do jej o rok młodszej siostry, która przeżywa ciężko ranna. Potem strzela do siebie. W sumie oddano sześć strzałów. Para umiera na miejscu.

Nie będzie procesu w tej sprawie, bo nie będzie prowadzone śledztwo w sprawie zmarłych. Według prokuratury broń palna, o której mowa, to broń, która jest powszechnie używana w Kosowie i mogła zostać stamtąd nielegalnie przywieziona - podaje Hessenschau. Prawdziwe nazwiska osób zaangażowanych w sprawę nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .