Historia zabójstw honorowych

Steven i Kevin
Urodzeni: 1997, 1998
utopił się: 20 lipca 2002 r.
Miejsce zamieszkania: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Indie
Dzieci: oni sami byli dziećmi
Sprawca: ojciec Buhpendraroy Govindji C. (w chwili popełnienia zbrodni miał 43 lata)
Ta zbrodnia nie jest typowym zabójstwem honorowym. A jednak honor jest siłą napędową tej historii.

Buhpendraroy pochodzi z Indii i w 1987 roku nielegalnie przybywa do Niemiec przez Holandię. Poprzez małżeństwo uzyskuje niemiecki paszport w 1992 roku. Po tym, jak w połowie lat 90. opuszcza go pierwsza (niemiecka) żona, w 1996 roku przyjeżdża z Indii jako narzeczona. Oboje mają dwóch synów.

Buhpendraroy jest agresywny i opuszcza go druga żona. W zaciętej walce o opiekę nad dziećmi uzyskuje prawo do ich odwiedzin. Matka wielokrotnie zwraca uwagę na groźną sytuację agencji opieki nad dziećmi.

W lipcu 2002 roku, podczas wycieczki, ojciec przywiązuje synów do roweru i topi ich w Main. Ciała odnajduje załoga statku. W liście twierdzi, że był to wypadek na rowerze. Komar wleciał mu do oka.

Po dokonaniu zbrodni ucieka do Irlandii i tam zostaje aresztowany 2 tygodnie później.

W czerwcu 2003 roku rozpoczyna się proces. Prokurator dopatruje się motywu w ukaraniu matki. Sprawca chciał ją jak najbardziej skrzywdzić. W sierpniu zostaje skazany na dożywotnie więzienie. Stwierdzona zostaje szczególna powaga winy. W uzasadnieniu wyroku motywem podwójnego zabójstwa jest roszczenie rodziny do dominacji.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .