Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Stela G.
urodzony w 1987 r. Próba morderstwa: 26 lutego 2019 roku
Rezydencja: Frankfurt/M. / Erlensee
Pochodzenie: Ofiara: Bułgaria; Sprawca: Turcja
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były chłopak Mehmet O. (55 lat w tym czasie)
Można odczytać to morderstwo jako zabójstwo honorowe lub jako przemoc typową dla otoczenia. Albo jako akt alfonsa, który nie chce puścić swojej prostytutki.

Stela jest prostytutką i ma romans z 23-letnim Mehmetem. Rozwiedzie się 24 lutego 2019 roku. Podobno ona i jej matka wyjdą na ulice na targach we Frankfurcie.

26 lutego, 2 dni po rozwodzie, Mehmet strzela jej w głowę na drogach publicznych. Potem odwraca pistolet do siebie. Oboje przeżyją.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , .