Historia zabójstw honorowych

Fatemeh Badre M.
urodzony: 1991
Morderstwo: 16 lutego 2019
Rezydencja: Oldenburg w Holsztynie
Pochodzenie: Ofiara: Iran; Sprawca: Irak
Dzieci: brak
Sprawca: jej były chłopak Ziad / Zyad S. (w tym czasie 22 lata)
Fatemeh (imieniem Yasi) jest chrześcijaninem z Iranu i sama przyjedzie do Niemiec jako uchodźca w 2016 roku. Uczy się języka niemieckiego i pracuje w hotelu w Lubece. Gdzie indziej mówi się, że chce zostać pielęgniarką.
<br /Na początku 2019 roku rozstaje się ze swoim chłopakiem Ziadem, Irakijczykiem, który prowadzi sklep z frytkami w Oldenburgu. Prawdopodobnie nie zaakceptuje tego i zabije ją 16 lutego 2019 roku. 34 rany postrzałowe są liczone później.

Wędrowiec znajduje ciało Fatemeh w południe na łące w Gremersdorfie, niedaleko Morza Bałtyckiego. Jest pokryte krwią, co wskazuje na zbrodnię zabójstwa. Na początku jej tożsamość jest niejasna. Policja wypuściła dwa jej tatuaże. Przyjaciele ją zidentyfikowali. Były chłopak Fatameh'a został aresztowany dwa dni po zbrodni.

W sierpniu rozpoczyna się proces w sądzie rejonowym w Lubece. W lutym 2020 roku sprawca zostanie skazany na 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Przestępstwo było celowe, ale nie zdradzieckie, według sądu.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .