Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Can Ö.
urodzony: 1978 Łódź
dźgnięty nożem: 30 stycznia 2019 r.
Rezydencja: Berlin-Neukölln
Pochodzenie: Ofiara: uważana za Turcję. Sprawca: Afganistan
Dzieci: niejasne
Sprawcy: bracia Neckmohammad i Nazar S. (34 i 38 lat w chwili zbrodni)
Puszka jest hydraulikiem gazowym i wodnym i 30 stycznia 2019 roku zostanie zadźgana na śmierć na ulicy przez braci Neckmohammad i Nazar. Powodem jest romans z ich siostrą kilka lat temu, którego bracia nie zaakceptowali.

Może umrzeć w drodze do szpitala. 2 dni po zbrodni, bracia poddają się policji. Młody człowiek zostaje zwolniony w lipcu. Najwyraźniej jest "tylko" obciążony z powodu zadawania poważnych obrażeń ciała.

W sierpniu 2019 roku rozpocznie się proces w Sądzie Krajowym w Berlinie. Bracia milczą. Pochodzą z Afganistanu, mają niemieckie paszporty. Obywatelstwo ofiary nie jest znane, podejrzewają Turcję. Puszka była członkiem Hells Angels.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .