Historia zabójstw honorowych

Ina
urodzony: 1996
Próba morderstwa: 2 marca 2019
Rezydencja: Fellbach (koło Stuttgartu)
Pochodzenie: ofiara: niejasne; sprawca: Kosowo
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawca: jej były chłopak z Kosowa (miał wtedy 40 lat)
Ina pracuje w arkadach w Fellbach. Tam jej były chłopak spryskuje jej twarz sprayem pieprzowym pod koniec sobotniej nocy. Potem ją bije. Taranuje nóż w jej górnej części ciała, ostrze łamie się, sprawca ucieka. Ina jest ciężko ranna i zostaje zabrana do szpitala, ale przeżywa.

Kilka dni później sprawca zostaje aresztowany przez straż graniczną na autostradzie w pobliżu Rosenheim. Prawdopodobnie miał zamiar wyjechać na Bałkany. Zarzutem jest usiłowanie zabójstwa.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .