Historia zabójstw honorowych

Mona
urodzony: 2003 r.
Próba zabójstwa: 3 marca 2019 r.
Rezydencja: Friedrichshafen (Jezioro Bodeńskie)
Pochodzenie: Perpetrator: Turcja
Dzieci: nie
Sprawca: jej były chłopak (21 lat)
3 marca 2019 r. o godzinie 2:00 rano, Turek dźga swoją 16-letnią byłą dziewczynę na parkingu dyskoteki. Śmiertelnie ranna, zostaje zabrana do szpitala i przeżywa.

Sprawca ucieka i zgłasza się na policję następnego popołudnia z członkiem rodziny. Urodził się w Niemczech i jest obywatelem Turcji. Został już skazany za groźby i zamieszki. Pochodzenie ofiary i nazwiska osób zaangażowanych nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .