Historia zabójstw honorowych

Cynthia / Syndia R.
urodzony: 1998
dźgnięty nożem: 5/6 marca 2019
Rezydencja: Robaki
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Tunezja
Dzieci: nie
Sprawca: jej były chłopak Ahmed T. (w tym czasie 22 lata)
W jesieni 2018 roku Cynthia i Ahmed spotkają się. Jest pielęgniarką geriatryczną i nadal mieszka z rodzicami w Worms (Nadrenia-Palatynat). Cynthia zaczyna nosić chustę i uczy się arabskiego. Ahmed jest bezrobotny w Niemczech od 2017 roku i jest znany policji z nadużyć i narkotyków. Jego wniosek o azyl zostaje odrzucony, z powodu jego 3 pseudonimów dostaje 3 razy "kieszonkowe".

W nocy 6 marca 2019 roku Tunezyjczyk dźgnął nożem /swoją dziewczynę w jej łóżku ponad 10 razy. Potem poddaje się policji. Już go szukają, bo jest zmuszony do opuszczenia kraju. Kiedy zostaje skonfrontowany, zaczyna się buntować.

Mówi się, że Ahmed chciał zabrać ze sobą dziewczynę do Tunezji. Ale pewnie chciał, żeby za niego wyszła za mąż i zaszła w ciążę, żeby mógł dostać pozwolenie na pobyt.

W październiku rozpoczyna się proces w sądzie rejonowym w Wormacji. W listopadzie sprawca zostaje skazany na 12 lat więzienia za morderstwo. Przedtem zostaje umieszczony w klinice psychiatrycznej. Wyrok zaczyna się dopiero wtedy, gdy ma być na terapii.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .