Historia zabójstw honorowych

Homa
urodzony: 1993 Łódź
Pchnięty nożem: 10 marca 2019 roku
Lokalizacja: Halle / Saale
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: niejasne
Perpetrator: Mohammad Suliman N. (33 lata w czasie przestępstwa)
Homa pochodzi z Afganistanu i żyje w separacji z mężem. 10 marca 2019 roku kolejny Afgańczyk dźgnął ją nożem w jej mieszkaniu w Halle. Homa wykrwawił się na śmierć. Przyjaciel znajduje ciało.

Po pierwsze, podejrzany jest lokator mieszkania o nazwie Shoriye. Ale potem rozpoczyna się publiczne poszukiwanie Mohammada Sulimana. Jeżeli motywem jest ukrycie przestępstwa (np. gwałtu), to nie jest to zabójstwo honorowe. Jeśli chodzi o ukaranie Homa za rozwód z mężem, to jest to zabójstwo honorowe.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .