Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ajda und Mohamed
urodzony: 2017, 2018
Zamordowany: 10 marca 2019 roku
Lokalizacja: Bielefeld
Pochodzenie: Sprawca: Turcja
Dzieci: one same są małymi dziećmi
Perpetrator: ich ojciec Süleyman G. (41 lat)
10 marca Süleyman dźga dwoje dzieci w ich mieszkaniu. Matki nie ma w chwili zbrodni. Rani się, a potem dzwoni po karetkę. Przyznaje się, że poderżnął gardła swoim dzieciom nożem kuchennym. Około 10 dni później umiera w szpitalu z powodu niewydolności organów.

Prawdziwe imię matki nie jest znane. Ma 27 lat, 14 lat młodsza od ojca (a później mordercy) swoich dzieci.

Czy to jest zabójstwo dla honoru? Sprawca nie może być już przesłuchiwany. Zmarli nie są przesłuchiwani. Jeśli to był akt desperacji, to nie jest to zabójstwo dla honoru. Ale jeśli motywem jest skrzywdzenie matki jak najbardziej, bo chciała rozwodu - to jest motyw honorowy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .