Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Stefanie N.
urodzony w 1984 r.
Morderstwo: 1 May 2020
Lokalizacja: Herne / NRW
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: 2 (2 i 9 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Perpetrator: jej chłopak Mario L. (39 lat)
W dniu 1 maja 2020 roku sąsiedzi słyszą podejrzane odgłosy z mieszkania Stefanie w Herne-Wanne i dzwonią na policję. Policja znajduje ciało Stefanie. Przyczyną śmierci jest przemoc w gardle.

Sprawca, którego zawód został zadeklarowany jako pracownik okazjonalny, zostaje aresztowany w mieszkaniu. Dwoje dzieci było w mieszkaniu w czasie przestępstwa.

Imię Mario nie musi oznaczać motywu honorowego. Raczej przemocy w gardle, być może w sytuacji rozwodu. Zdjęcia wskazują na nie-niemieckie pochodzenie. Jednakże, sprawa jest niejasna.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .