Historia zabójstw honorowych

Besma Akinci
urodzony: 1993 Łódź
zastrzelony: 15 kwietnia 2020
Rezydencja: Einbeck / Lower Saxony
Pochodzenie: Turcy / Kurdowie / Żydzi
Dzieci: 3
Sprawca: jej mąż Cemal (48 lat w czasie przestępstwa)
Ten przypadek jest niejasny: Po pierwsze, donosi się, że 48-letni mężczyzna zastrzelił swoją 27-letnią żonę. Ma broń nielegalnie. Cała ta sprawa byłaby wypadkiem. Sprawca dzwoni na numer alarmowy 911. Para ma trójkę małych dzieci.

Gdzie indziej wygląda to bardziej jak zabójstwo dla honoru. Mówią, że Besma jest drugą żoną Cemala. Nie był karany. Był pijany, gdy to robił. Zostanie zwolniony.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .