Historia zabójstw honorowych

Leila
urodzony: 1993 Łódź
zamordowany: 12 kwietnia 2020 r.
Rezydencja: Wuppertal
Pochodzenie: Maroko
Dzieci: 1 (6 miesięcy)
Sprawca: ojciec dziecka (43 lata w czasie przestępstwa)
Leila jest - tak mówią - żonaty "zgodnie z prawem marokańskim" i ma 6-miesięczne dziecko jej 16 lat starszego "męża". Sprawca nazywany jest Niemcem-Marokańczykiem, ona Marokańczykiem. Można założyć importowane małżeństwo. Rozstali się w marcu 2020 roku.

W Wielkanocną Niedzielę Leila jest bez życia na brzegach Wupper. Jej "mąż" został aresztowany. Nazwiska osób w to zamieszanych nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .