Historia zabójstw honorowych

Mesude
urodzony w 1980 r.
Próba morderstwa: 1 May 2020
Rezydencja: Hamburg
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 (10 i 12 lat)
Sprawca: jej były mąż Kalender E. (49 lat w czasie przestępstwa)
1 maja 2020 roku Kalender burzy mieszkanie swojej byłej żony Mesude w Hamburgu-Lurup. Pchnął ją nożem, zalał syna benzyną i podpalił dziecko.

Matka i syn są ciężko poparzeni, sąsiad przychodzi im z pomocą. Oboje są przewożeni do specjalnej kliniki. Córka ma ciężki oddech dymu. Sprawca też musi jechać do szpitala.

Sąsiedzi mówią, że wyglądało to tak, jakby Kalender wciąż szpiegował swoją byłą żonę, mimo że byli rozwiedzeni przez kilka lat.
Sąsiedzi mówią, że Kalender wciąż szpiegował swoją byłą żonę.

Najpierw mówią, że Kalender jest Turkiem, potem mówią, że jest bezpaństwowcem. Nawet później: przybył do Niemiec z Kayseri w Turcji, 20 lat temu.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , , .