Historia zabójstw honorowych

Enisa
urodzony w 1984 r.
Zabity: 2 maja 2020
Lokalizacja: Alsfeld (Hessen)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 3 (6, 8, 10 lat w momencie przestępstwa)
Sprawca: jej mąż (35 lat)
W dniu 2 maja 2020 r. Syryjczyk zamordował wieczorem swoją żonę toporem tynkarskim w swoim mieszkaniu w Alsfeld (niedaleko Marburga). Ucieka z trójką dzieci, które mają razem.

Motywem jest to, że matka nie chciała kontynuować małżeństwa. Sprawca jest aresztowany na autostradzie. Dzieci zostają oddane pod opiekę Biura Opieki nad Młodzieżą. Prawdziwe nazwiska nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .