Historia zabójstw honorowych

Stefan Raaff
urodzony: 1967
Postrzelony: 10 grudnia 2012
Rezydencja: Frechen (niedaleko Kolonii) / Kerpen
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Iran
Dzieci: 1
Perpetrator: Nasser A. (46 lat)
Nasser (również: Narza) pochodzi z Iranu, prowadzi kiosk "Em Veedel" w Kolonii i jest żonaty. Para mieszka w Kerpen i ma syna. Rozwiedli się w 2010 roku, a oficjalne rozstanie nastąpiło pod koniec 2012 roku. Jest spór o opiekę.

Nasser uważa, że jego była żona ma romans z zawodowym bokserem Stefanem Raaffem. Ci dwaj mężczyźni znają się ze szkoły sztuk walki. Możliwe, że Nasser zaopatruje swojego trenera w nielegalne narkotyki, opium, środki przeciwbólowe, amfetaminy, itp.

Zawodowy bokser jest jednak z inną kobietą (Szwedka), z którą ma wspólne mieszkanie we Frechen. Gdzie indziej mówi się, że Stefan mieszka w Dormagen i odwiedza swoją dziewczynę w noc zbrodni. Bokser ma też pewnie córkę, która prawdopodobnie mieszka z matką (niejasne).

10 grudnia 2012 roku, Nasser zwabi go w zasadzkę. Tej nocy Stefan uczy w centrum sztuk walki, a potem wraca do domu samochodem. Wychodzi. Nasser strzela do niego na ulicy. Lekarz medycyny ratunkowej nie może go uratować. Pomimo obławy, zabójca nie zostaje złapany. Ponieważ Stefan również pracuje jako bramkarz, wstępne założenie jest takie, że jest to walka na rowerze. Zaledwie 9 dni później, Nasser zostaje aresztowany w swoim kiosku kolońskim.

Proces rozpocznie się w sierpniu 2013. Nasser milczy. Policjantka donosi, że Stefan wyraźnie czuł się zagrożony. Świadek ma zapewnić Nasserowi alibi, ale w sądzie czyni się mało wiarygodnym. Biegły oświadcza, że sprawca jest egocentryczny, zaborczy, kontrolujący i stale dbający o honor i kulturę. Z nieznanego powodu, była żona sprawcy (pracująca jako opiekunka w szkole podstawowej) odmawia zeznań.

W listopadzie sąd w Kolonii skazał sprawcę na karę dożywotniego więzienia. Adwokaci obrony składają odwołanie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .