Historia zabójstw honorowych

Elif Ö.
urodzony: 1975
Postrzelony: 7 grudnia 2012
Rezydencja: Hagen
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie
Dzieci: 6 (13-20 lat)
Sprawca: jej mąż Osmann Ö. (40 lat)
Osmann jest tyranicznym człowiekiem rodzinnym. Nie pracuje, maltretuje swoją żonę Elif, zamyka ją i zabrania jej dzwonić. Jego 6 dzieci jest wykorzystywanych głównie do uzyskiwania świadczeń socjalnych poprzez oszustwa. Dzieci też są bite. Często dzwoni policja.

W dniu 7 grudnia 2012 roku Osmann uderzył żonę żelazkiem, rzekomo - jak później powiedział sąd - ponieważ łazienka nie została wyczyszczona. Potem wyciąga broń i strzela do Elipa na oczach ich syna Sedara. Wtedy on też go zastrzeli. Sedar jest ranny. Osman kładzie broń na czole swojego syna i pociąga za spust. Ale tym razem nie będzie żadnej strzelaniny. W nagłych wypadkach można uratować Sedara. Elif umiera cztery dni później w szpitalu.

Sprawca został aresztowany na miejscu zdarzenia, pistolet został odzyskany.

W maju 2013 roku rozpocznie się proces przed sądem przysięgłych w Hagen. W czerwcu Osmann zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo i usiłowanie zabójstwa. Określona jest szczególna waga winy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .