Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Gönül
Narodzony:
Próba zabójstwa: 20 listopada 2012
Rezydencja: Schwanewede (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie / Yazidi
Dzieci: 1 córka (16 lat), 1 syn (13 lat)
Perpetrator: jej mąż Resat D. (38 lat)
Resat chce wymusić przymusowe małżeństwo między rodziną a żoną. Ale to się nie uda, więc zmusza żonę do zerwania kontaktu z rodziną. Mówi się jednak, że kobieta staje się coraz bardziej pewna siebie. Pewnie nie może już znieść wszystkiego od niego.

Więc prawdopodobnie zaatakuje ją toporem w listopadzie 2012 roku. Jego dzieci (które są bite) i sąsiad obezwładniają go i wzywają policję.

W maju 2013 roku, Resat jest na procesie o usiłowanie zabójstwa w Sądzie Rejonowym w Verden. W lipcu 2013 roku oskarżony zostanie zwolniony. Oskarżenie zostaje zredukowane do próby wyrządzenia niebezpiecznego uszkodzenia ciała, w którym jedno z dzieci jest zagrożone i zaatakowane. W dokumencie stwierdza się jako uzasadnienie: "Oskarżony mógł zostać upokorzony przez proces". Wynik jest nieznany. Gönül nie jest prawdziwym imieniem tej kobiety.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .