Historia zabójstw honorowych

Sevtap
Urodzony: 1972
Próba zabójstwa: 28 lutego 2009 r.
Miejsce zamieszkania: Berlin
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2
Sprawca: Volkan P., jej rozwiedziony mąż (w chwili popełnienia zbrodni miał 41 lat)
Sevtap została pchnięta nożem na ulicy przez swojego rozwiedzionego męża około godziny 5 rano. Jej towarzysz Hakan (31 lat) również został zaatakowany. Oboje przeżyli z poważnymi obrażeniami i są hospitalizowani.

Po południu sprawca również udaje się do szpitala, prawdopodobnie po to, by ponownie zaatakować żonę. Zostaje zatrzymany przed szpitalem przez specjalną jednostkę policji. Nakaz aresztowania zostaje później wydany za usiłowanie nieumyślnego spowodowania śmierci.

W lecie 2009 roku odbywa się proces przed sądem rejonowym w Berlinie. Wynik niestety nieznany.

Hakan prawdopodobnie nie jest poprawnym imieniem towarzysza.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .