Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Seda
urodzony w 1987 r.
Próba zabójstwa: 22 czerwca 2019
Rezydencja: Gelsenkirchen
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 córka, 1 syn (9 i 11 lat)
Perpetrator: Faruk B. (43 lata)
Seda jest trenerem fitness z Gelsenkirchen, rozwiedziony, 2 dzieci Faruk jest żonaty i ma 4 dzieci. Z jakiegoś nieznanego powodu prześladuje Seda od 2017 roku, prawdopodobnie z powodu odrzuconej miłości. Jest kilka zarzutów przeciwko niemu.

W dniu 22 czerwca 2019 roku Seda widzi go przy drzwiach w Gelsenkirchen-Buer. Dzwoni na policję, która prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutów i przeprowadza analizę zagrożeń. Faruk zostaje odesłany, ale wraca 30 minut później i dźga Seda w drzwi wejściowe. Zabiera się ją do szpitala z poważnymi obrażeniami, kilka dni później jej stan jest nadal krytyczny.

Sprawca został aresztowany w pobliżu miejsca zbrodni, /wciąż ma ze sobą nóż. Dzieci idą do ojca, byłego męża Sedy. Jest też wskazówka, że nowa narzeczona Seda mieszka w Turcji.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , .