Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nisar
urodzony: 2000
usiłowanie zabójstwa: 19/20 czerwca 2019
Rezydencja: Meckenheim / Bonn
Pochodzenie: ofiara: Liban / Palestyńczycy; sprawcy: Turcja / Kurdowie
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawcy: ojciec Masin C. i bracia (45, 27, 26 lat) jego dziewczyny (17 lat)
Wiosną 2019 roku turecko-kurdyjski Zilan zakochuje się w koleżance z klasy z Libanu. Nazywa się Nisar, ma niemiecki paszport. Ojciec Zilana i jej bracia nie zgadzają się.

W 2019 roku Zilan i Nisar jadą jedną noc do Waldfriedhof Meckenheim i zaparkuj tam. O godzinie 14.00 ojciec Zilana uderza w okno ciężkim kluczem do kół. Trzej Kurdowie pobili chłopaka narzędziami i kopnęli go, gdy jeszcze leżał na ziemi, pokryty krwią i nieprzytomny. Der Express mówi o orgii przemocy i niesamowicie brutalnym ataku. Zilan też jest ranny. Świadkowie słyszą krzyki i wzywają policję.

Nisar przychodzi do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu, przechodzi operację ratunkową i przeżywa. Zilan jest również przewożony do szpitala. Ojciec zostaje aresztowany, a także przyjaciel (43 lata) ojca, który był zamieszany w przestępstwo. Tydzień później dwóch synów zostaje aresztowanych. W sumie ojciec ma 6 dzieci. W listopadzie zostają wniesione oskarżenia o usiłowanie zabójstwa "z gniewu o niehonorowe zachowanie".

W grudniu rozpoczyna się proces w sądzie okręgowym w Bonn. Nic dziwnego, że Nisar zdystansowała się od swojego chłopaka i odmawia składania zeznań.

W styczniu 2020 roku ojciec Masin zostaje skazany na 8,5 roku, a synowie na 7,5 roku więzienia. Jest dużo płaczu w sądzie (zwłaszcza przez młode kobiety), uważają, że wyrok jest niesprawiedliwy. Oskarżeni uważali, że mają do tego prawo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .