Historia zabójstw honorowych

Hatice
urodzony w 1991 r. dźgnięty nożem: 18 czerwca 2019 r.
Rezydencja: Soest (NRW)
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie
Dzieci: 4
Sprawca: jej mąż (32 lata w czasie przestępstwa)
W wieku 18 lat Hatice wyszła za mąż za swojego turecko-kurdyjskiego klanu z mężczyzną starszym o 4 lata. Mają 4 dzieci, najmłodsze nie mają więcej niż rok.

W dniu 18 czerwca 2019 roku, mężczyzna wsadził żonę do mieszkania. Jest znany policji z przestępstw narkotykowych i brutalnych. Jedno z dzieci dzwoni do sąsiadów po pomoc. Sprawca jest aresztowany przed domem. On krzyczy "Allahu Akbar".

Klatka schodowa jest pokryta krwią. Nawet kilka dni po zbrodni, Hatice nadal jest w niebezpieczeństwie. Jej prawdziwe imię nie jest znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .