Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ivana Hranova
urodzony: 1979
Morderstwo: 4 lipca 2019 r.
Lokalizacja: Remshalden / Weinstadt (niedaleko Stuttgartu)
Pochodzenie: ofiara: Słowacja; sprawca: niejasne
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były chłopak Kevin Kräge (30 lat w czasie przestępstwa)
Ivana jest sprzątaczką i razem z 10 lat młodszym Kevinem z Weinstadt. Pracuje dla producenta żywności. Rozdzielili się.

4 lipca 2019 roku Ivana poznaje swojego byłego chłopaka. W dniu 8 lipca 2019 roku jej pracodawca zgłosił jej zaginięcie. Rozpoczyna się publiczna obława. 2 dni później ciało zostaje znalezione w buszu na brzegach rzeki Rems. Ivana zmarła z powodu "nadmiernej przemocy w głowę i szyję".

Kevin zgłasza się na policję i zostaje zatrzymany. Jego pochodzenie jest nieznane. Nazwisko brzmi jak angielskie imię, niemieckie nazwisko. Na podstawie jego policyjnego zdjęcia można by raczej podejrzewać Bliski Wschód jako jego pochodzenie. Służby dochodzeniowe mówią, że ma "zagraniczne koneksje". Sprawa jest niejasna, bylibyśmy zadowoleni z napiwków!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .