Historia zabójstw honorowych

Saskia Mohs
ur. 1978 r.
Uduszony: 6 sierpnia 1998
Miejsce zamieszkania: Berlin-Lichtenberg
Pochodzenie: ofiara: Niemcy; sprawca: Palestyńczyk / Liban
Niemcy; sprawca: Palestyńczyk / Liban
Dzieci: była w ciąży
Sprawca: jej chłopak Fadi al Hudeiri (wiek 22 lata w chwili popełnienia zbrodni)
Saskia ma 20 lat i jest w ciąży. Uważa się, że ojcem nienarodzonego dziecka jest jej chłopak Fadi, Palestyńczyk bez obywatelstwa, pochodzący z Libanu. 6 sierpnia 1998 r. udusił ją. Za to został skazany przez Sąd Okręgowy w Berlinie na 12 lat więzienia. Po wyjściu na wolność "zmusił" inną kobietę (Ramonę, 28 lat) do poślubienia go. Pobił ją, ona go pozwała. Za to został skazany na kolejne 5 miesięcy więzienia.

Fadi następnie zamieszkuje z Rają w Bielefeld, którą w maju 2014 roku dusi. Sąd Krajowy w Bielefeld skazuje go za to na 13 lat więzienia z późniejszym aresztem prewencyjnym.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Zabójstw honorowych and tagged , , .