Historia zabójstw honorowych

Sala i Rada
urodzony: 1977, 2000
Próba morderstwa: 4 stycznia 2020
Lokalizacja: Bretzfeld (niedaleko Heilbronn)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 1 inny syn (12 lat w momencie przestępstwa)
Sprawca: jej były mąż (44 lata)
Sala ma co najmniej 2 dzieci, 12-letniego syna i 19-letnią córkę. W dniu 4 stycznia 2020 r. jej były mąż kopie w drzwi wejściowe swojego mieszkania i atakuje ją nożem. Córka stoi pomiędzy nimi i jest poważnie ranna. Syn interweniuje, ojciec ucieka. Wkrótce potem zostaje aresztowany. Jest w systemie policyjnym z powodu "różnych przestępstw". Były policyjne naloty na rodzinę.

Matka przyjeżdża lekko ranna w szpitalu, córka poważnie ranna. Prawdziwe nazwiska nie są znane. Tylko sprawca został zidentyfikowany jako pochodzący z Syrii. Można założyć, że rodzina mieszka w Niemczech od kilku lat. Nadal nie wiadomo, czy są jeszcze jakieś dzieci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .