Historia zabójstw honorowych

Aliya
urodzony: 1970
Próba morderstwa: 29 grudnia 2019 roku
Lokalizacja: Schlangenbad (niedaleko Wiesbaden)
Pochodzenie: Sprawca: Turcja
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej mąż (57 lat w chwili zbrodni)
29 grudnia 2019 roku mężczyzna wbił nóż w szyję swojej żony w Schlangenbad-Georgenborn. Dzwoni on na policję i twierdzi, że jego żona została ranna w wypadku. Kobieta zostaje przewieziona do szpitala, przechodzi operację ratunkową i przeżywa. Sprawca zostaje aresztowany za usiłowanie zabójstwa. Ma dwa paszporty: jeden niemiecki i jeden turecki. Nic więcej nie wiadomo, nawet prawdziwe nazwisko ofiary.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .