Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Florentina / Flory P.
urodzony: 1983 Łódź
Zabity: 8 stycznia 2020
Rezydencja: Borgholzhausen (NRW)
Pochodzenie: Rumunia
Dzieci: niejasne
Perpetrator: jej przyjaciel Nicolae I. (36 lat)
Wcześnie rano 8 stycznia 2020 roku policja znalazła ciało Flory z pękniętą czaszką w jej mieszkaniu w Borgholzhausen, na północ od Bielefeld. Najpierw aresztuje się 2 mężczyzn, potem jest nakaz aresztowania jej partnera życiowego.

Nazywa się Nicolae, jest rozwiedziony i ma dwójkę dzieci w Rumunii. Przyjechał do Niemiec w październiku 2019 roku i wprowadził się do Flory, którą poznał przez internet.

W czerwcu 2020 roku rozpocznie się proces w Sądzie Rejonowym w Bielefeld. We wrześniu Nicolae zostaje przyjęty do opieki psychiatrycznej. Można to odczytać jako szaleństwo, lub mieszaninę oszczerstw, niestabilności psychicznej i wpływu alkoholu.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .