Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Roya
urodzony: 1975
dźgnięty nożem: 23 listopada 2016
Położenie: Góry na Rugii
Pochodzenie: Syria
Dzieci: min. 3 (8, 16, 24 lata)
Perpetrator: jej mąż Mohamad A. (53 lata)
Roya i Mohamad przyjadą do Niemiec z dwójką młodszych dzieci w sierpniu 2014 roku. Wraz z najstarszym synem, który już tam mieszka, mieszkają jako uznani uchodźcy w Bergen na wyspie Rugii. Prawdopodobnie nadal mają dwoje dzieci, które mogły wrócić podczas lotu. Zawód Mohamada wskazuje tynkarz.

Życie w Niemczech nie rozwijało się tak, jak chciał Mohamad. Istnieją konflikty, prawdopodobnie także przemoc domowa. Przy wsparciu swoich synów Roya tymczasowo umieszcza swojego męża za drzwiami. Spędza noc na dworze i obserwuje mieszkanie dzień i noc - to historia stalkingowa, niczym niezwykłym w okresie poprzedzającym honorowe zabójstwo.

23 listopada 2016 r. Mohamad zadźgał żonie ponad 20 razy nożem w jej mieszkaniu wczesnym rankiem. Ciężko ranna wybiega na ulicę i zawala się. Świadkowie ostrzegają policję.

Roya umiera w szpitalu, sprawca zostaje aresztowany na miejscu zbrodni. Dwoje młodszych dzieci idzie do najstarszego syna.

W maju 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Stralsundzie rozpoczyna się proces w sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci. Mohamad mówi, że jego żona i dzieci stają się coraz bardziej niezależne w Niemczech. Nawet nie chciał przyjechać do Niemiec. Żąda kary śmierci dla siebie samego.

W czerwcu sprawca zostaje skazany na 12 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci. Roya nie jest prawdziwym imieniem kobiety.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .