Historia zabójstw honorowych

Kader K.
urodzony: 1988
usiłowanie zabójstwa: 20 listopada 2016
Lokalizacja: Hameln (Dolna Saksonia)
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie
Dzieci: 1 syn (2 lata)
Perpetrator: jej były chłopak Nurretin B. (38 lat)
W sierpniu 2013 roku Kader poślubi swoją przyjaciółkę Nurretin, najpierw z kurdyjskim ślubem, a później z ceremonią islamską. Oficjalnie nie zawierają małżeństwa dla celów stanu cywilnego, ponieważ Nurretin jest już zamężna z inną kobietą i nie rozwiodła się jeszcze. Mieszkają w Bad Münder koło Hanoweru i mają syna, urodzonego w styczniu 2014 roku. Prawdopodobnie wszystkie mają niemieckie paszporty i należą do tureckich rodzin kurdyjskich. Inne sprawozdania mówią, że są to dwa klany arabskie z Libanu i Turcji.

Dwa miesiące po urodzeniu Kader dystansuje się i przenosi do matki w Hameln. Nurretin nie zaakceptuje tego. Groził jej. Kader idzie na policję i wydaje go. Policja wygłasza przemówienie o niebezpieczeństwie. W tej chwili sprawca ożenił się ponownie, tym razem z Syryjką.

20 listopada 2016 roku, Nurretin przyprowadzi syna do domu pod koniec weekendu. Dźga swoją byłą dziewczynę raz w klatkę piersiową, raz w brzuch. Następnie kładzie pętlę na szyi, przyczepia linę do haka holowniczego swojego samochodu, przyspiesza ją i przeciąga przez kilka ulic. Ich syn jest w samochodzie. Możliwe, że widział już wcześniej swoją matkę lub słyszy jej krzyki podczas jazdy samochodem.

Sznur się poluzował, piesi znajdują kobietę poważnie ranną. Kader jest operowana, helikopter zabiera ją do specjalnej kliniki, gdzie jest operowana ponownie, ale jej życie jest nadal zagrożone.

Nurretin zgłasza się na policję. Policja mówi o środkach bezpieczeństwa, ponieważ obawia się odwetu ze strony dużych rodzin.

Kurdyjska sąsiadka wypowiada się w mediach: w jej społeczności mężczyźni są "zawsze tacy ekstremalni". Zawsze chcieli uderzyć natychmiast i zagrozić morderstwem. Nie zostałoby to zaakceptowane, gdyby kobiety stały się zbyt pewne siebie. Wskazuje również na dumny wyraz twarzy sprawcy w momencie jego aresztowania, co widać na zdjęciach. Ten aspekt jest również charakterystyczny dla zabójstw honorowych: sprawca jest mocno przekonany, że postąpił słusznie. Pokazał publicznie, że jest w stanie, za pomocą wszelkich dostępnych środków, dochodzić swoich praw do władzy i w ten sposób przywracać swój honor.

W styczniu 2017 roku Kader zostanie przesłuchany przez policję. Ponieważ nadal jest niestabilna, przesłuchanie musi zostać zatrzymane. Jednak została zwolniona z kliniki i prawdopodobnie znajduje się w klinice rehabilitacyjnej.

W maju 2017 r. rozpocznie się proces o próbę zabójstwa w Sądzie Okręgowym w Hanowerze. Kader zeznaje, że kobiety są niewolnikami sprawcy. Zarzut został wniesiony w tym samym miesiącu: Prokuratura Rejonowa w sprawie dożywotniego więzienia, obrona w sprawie 14 lat pozbawienia wolności. Sprawca zostaje skazany na 14 lat pozbawienia wolności. Uzgodniono rekompensatę za ból i cierpienie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .