Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Tina Ghiassi
urodzony: 1980
zastrzelony: 23/24 listopada 2016
Rezydencja: Kolonia-Weiden
Pochodzenie: Ofiara: niejasne, prawdopodobnie Niemcy; sprawca: Iran
Dzieci: była w 5 miesiącu ciąży
Perpetrator: jej mąż Mehdi K. (48 lat)
Tina i 12-letni Mehdi pobierają się latem 2016 roku w Danii. Przypuszczalnie Tina jest już w ciąży (z dziewczyną). Pracuje jako sprzedawczyni kosmetyków. Mehdi pracowałby jako ochroniarz rządu irańskiego. Może więc mieć broń. Mówi się, że jest "cichy i konserwatywny".

24 listopada strzela do żony i zostawia ciało na ścieżce w pobliżu budynku szkolnego. Uchodźcy są zakwaterowani w siłowni, strażnik znajduje ciało. Później zostanie powiedziane, że przeszkadzał mu zachodni styl życia jego żony.

Mężczyzna zostaje aresztowany w mieszkaniu komunalnym. Może próbował podciąć sobie nadgarstki. Wysyła zdjęcie krwawiących nadgarstków do przyjaciela przez telefon komórkowy. Przyznaje się do zbrodni. Brat ofiary również chce popełnić samobójstwo, gdy usłyszy o śmierci swojej siostry. Babak próbuje utopić się w jeziorze i zostaje uratowany w ostatniej chwili.

W raporcie Mehdiego można znaleźć następujące szczegóły: Irańczyk ma żonę w Iranie, z którą prawdopodobnie również ma dzieci. Do Niemiec przyjeżdża po raz pierwszy w 1993 roku. Zawiera 3 małżeństwa w Niemczech lub Danii, które służą uzyskaniu statusu rezydenta. Mehdi był kilkakrotnie deportowany z Niemiec. Próbuje m.in. stworzyć podstawy dla azylu. Zgwałcił kobietę w Iranie, więc groziła mu kara śmierci (to powinien być powód udzielenia azylu, ale okazuje się być kłamstwem). Różne próby samobójcze również wskazują, że deportacji trzeba było wielokrotnie zapobiegać. Na przykład w 2008 r., kiedy był leczony w szpitalu i dlatego nie mógł zostać deportowany. Mogą być lekarze, którzy pracują razem.

Następujące informacje można znaleźć na temat Tiny: Nazwa Tina brzmi jakby była pochodzenia niemieckiego. Można założyć, że Mehdi z pewnością nie poślubiłby kobiety z irańskim paszportem. Jednak Tina ma brata o perskim imieniu Babak. Jest również pochowana na cmentarzu islamskim w Essen, ale z sercem z róż i różowych balonów. Nazwisko, które wybrała dla swojej córki to perski: Nefas. Jednym z wyjaśnień może być to, że Tina miała niemiecką matkę i irańskiego ojca.

W czerwcu 2017 roku rozpocznie się proces przed Sądem Okręgowym w Kolonii. W lipcu Mehdi zostaje skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo i aborcję.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .