Historia zabójstw honorowych

Tina Ghiassi
urodzony: 1980
zastrzelony: 23/24 listopada 2016
Rezydencja: Kolonia-Weiden
Pochodzenie: Ofiara: niejasne, prawdopodobnie Niemcy; sprawca: Iran
Dzieci: była w 5 miesiącu ciąży
Perpetrator: jej mąż Mehdi K. (48 lat)
Tina i 12-letni Mehdi pobierają się latem 2016 roku w Danii. Przypuszczalnie Tina jest już w ciąży (z dziewczyną). Pracuje jako sprzedawczyni kosmetyków. Mehdi pracowałby jako ochroniarz rządu irańskiego. Może więc mieć broń. Mówi się, że jest "cichy i konserwatywny".

24 listopada strzela do żony i zostawia ciało na ścieżce w pobliżu budynku szkolnego. Uchodźcy są zakwaterowani w siłowni, strażnik znajduje ciało. Później zostanie powiedziane, że przeszkadzał mu zachodni styl życia jego żony.

Mężczyzna zostaje aresztowany w mieszkaniu komunalnym. Może próbował podciąć sobie nadgarstki. Wysyła zdjęcie krwawiących nadgarstków do przyjaciela przez telefon komórkowy. Przyznaje się do zbrodni. Brat ofiary również chce popełnić samobójstwo, gdy usłyszy o śmierci swojej siostry. Babak próbuje utopić się w jeziorze i zostaje uratowany w ostatniej chwili.

W raporcie Mehdiego można znaleźć następujące szczegóły: Irańczyk ma żonę w Iranie, z którą prawdopodobnie również ma dzieci. Do Niemiec przyjeżdża po raz pierwszy w 1993 roku. Zawiera 3 małżeństwa w Niemczech lub Danii, które służą uzyskaniu statusu rezydenta. Mehdi był kilkakrotnie deportowany z Niemiec. Próbuje m.in. stworzyć podstawy dla azylu. Zgwałcił kobietę w Iranie, więc groziła mu kara śmierci (to powinien być powód udzielenia azylu, ale okazuje się być kłamstwem). Różne próby samobójcze również wskazują, że deportacji trzeba było wielokrotnie zapobiegać. Na przykład w 2008 r., kiedy był leczony w szpitalu i dlatego nie mógł zostać deportowany. Mogą być lekarze, którzy pracują razem.

Następujące informacje można znaleźć na temat Tiny: Nazwa Tina brzmi jakby była pochodzenia niemieckiego. Można założyć, że Mehdi z pewnością nie poślubiłby kobiety z irańskim paszportem. Jednak Tina ma brata o perskim imieniu Babak. Jest również pochowana na cmentarzu islamskim w Essen, ale z sercem z róż i różowych balonów. Nazwisko, które wybrała dla swojej córki to perski: Nefas. Jednym z wyjaśnień może być to, że Tina miała niemiecką matkę i irańskiego ojca.

W czerwcu 2017 roku rozpocznie się proces przed Sądem Okręgowym w Kolonii. W lipcu Mehdi zostaje skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo i aborcję.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .