Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Rola El-Halabi
urodzony: 1985
Strzał: 1 kwietnia 2011 r.
Rezydencja: Ulm
Pochodzenie: Liban
Dzieci: brak
Perpetrator: jej ojczym Hicham/Roy El-Halabi (44 lata)
Rola urodziła się w Libanie, dorastała w Niemczech i tutaj ukończyła szkołę średnią. Ma niemiecki paszport i boksuje od 9 roku życia. Jej ojczym Hicham (o imieniu Roy, urodzony w Kuwejcie złotnik z niemieckim paszportem) jest jej menadżerem. Związek jest chyba dobry, o ile nie chodzi o mężczyzn. Kiedy Rola ma 20 lat, jej ojczym idzie do niej z mieczem, bo wysłała list z młodym człowiekiem w Anglii. Matka interweniuje.

We wrześniu 2009 roku Rola walczy o dwa tytuły mistrza świata. W styczniu 2011 r. Hicham twierdzi, że jego pasierbica nie może bronić swoich tytułów z powodów zdrowotnych. Rola kończy kontrakt ze swoim ojczymem jako kierownik. Wyprowadza się z domu, by zamieszkać z mężczyzną. 1 kwietnia 2011 roku chce walczyć o tytuł Mistrza Świata IBF.

Już na kilka minut przed walką jej ojczym strzela do dwóch strażników (34/36 lat) i uzyskuje dostęp do pokoju Roli. Ojciec zmusza obecnych (lekarza, trenera, fizjoterapeutę) do opuszczenia pokoju. Zamyka się ze swoją pasierbicą i strzela jej w ręce, kolana i stopy z odległości trzech metrów. Zostaje wtedy obezwładniony przez policjantów. Hala imprez w Berlinie-Karlshorst została ewakuowana.

Nakaz aresztowania jest za spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała.

Próba rozpoczyna się jesienią 2011 roku, Rola zeznaje, że rok wcześniej zakochała się poważnie po raz pierwszy w Greczynce (Kosta 28 lat), nie-muzułmaninie, który był już żonaty. Następnie ojczym zaczął rozpowszechniać w Internecie obraźliwe teksty. Świadkowie mówią, że Hicham zapowiedział, że dostanie Rolę na wózku inwalidzkim.

Ten akt nie jest morderstwem honorowym, ale ma na celu uniemożliwienie utraty honoru. Jest całkowicie niejasne, czy Rola kiedykolwiek będzie w stanie ponownie się boksować.

W listopadzie 2011 r. sprawca został skazany na 6 lat pozbawienia wolności za spowodowanie poważnych uszkodzeń ciała.

Chociaż Rola nadal jest w szpitalu, zaręczają się z Kostą, później biorą ślub. Sportowiec jest na wózku inwalidzkim od 2 miesięcy. Potem dwoje otwiera kawiarnię w centrum Ulm. Rola pracuje jako kelnerka. Ponad rok po zbrodni, ponownie zaczyna trenować. W styczniu 2013 roku wraca na ring, ale przegrywa z wąskim marginesem. Później opublikowała swoją autobiografię Stehaufmädchen. W sierpniu 2013 roku ponownie zostaje mistrzynią świata, tym razem w wyższej klasie wagowej. Kolejne tytuły zostaną dodane w maju 2014 roku. Latem 2015 roku urodzi się jej córka. W listopadzie 2016 roku ogłasza koniec kariery bokserskiej, częściowo z powodu późnych skutków ran postrzałowych w kolanach. W międzyczasie, prowadzi szkołę walki z mężem.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .