Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Kamila G.
urodzony: 1979
Próba zabójstwa: 2 kwietnia 2011 r.
Rezydencja: Bottrop
Pochodzenie: Macedonia
Dzieci: 3
Sprawca: jej były chłopak Agim W. (33 lata)
Kamila i Agim mieszkają w Ahaus w West Münsterland i mają trójkę dzieci z dziesięcioletniego związku. Powodem, dla którego ci dwaj nie są małżeństwem jest prawdopodobnie fakt, że Agim jest już żonaty z inną kobietą. Kamila jest prawdopodobnie jego drugą żoną na razie. Ponieważ związek jest gwałtowny (w tym grożenie śmiercią, jeśli go opuściła), Kamila przeprowadza się do schroniska dla kobiet w grudniu 2010 roku, a ostatecznie do mieszkania w Bottrop. Zbiera się rada rodzinna. Podobno stara się uspokoić sytuację. Ale może być też odwrotnie. W każdym razie, Agim nie chce zaakceptować rozwodu.

W dniu 2 kwietnia 2011 roku Kamila pójdzie na zakupy z bratem Afrimem (35 lat). Przed supermarketem czeka na nich jej były chłopak. Celowo prowadzi je swoim samochodem. Kiedy leżą na ziemi, strzela Kamili w szyję, a jej bratowi w twarz. Obydwoje muszą przejść kilka godzin operacji ratunkowej, ale ledwo co przeżywają. Kamila dostaje talerz w szyję.

Godzinę po zbrodni, Agim zostaje aresztowany w Centro Oberhausen. We wrześniu 2011 r. rozpoczyna się proces w Sądzie Rejonowym w Essen. Sprawca przedstawia się w sądzie jako człowiek uprawny, mówiący po niemiecku prawie bez akcentu, który całe życie pracował jako stolarz i operator maszyn. Nie poddaje się badaniom psychiatrycznym, ale jest oceniany przez eksperta jako w pełni winny.

W październiku 2011 roku Agim zostaje skazany na 12 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa. Wyrok mówi o akcie egzekucji.

Pomocnicze roszczenie jest zaskarżone, co jest dozwolone. W lutym 2013 r. kara za dwa usiłowania zabójstwa zostanie podwyższona do dożywotniego więzienia. Fakt, że obie ofiary przeżyły próbę zamachu jest czystym szczęściem i nie powinien być uważany za powód do złagodzenia wyroku.

Posted in Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , .