Historia zabójstw honorowych

Anka
urodzony: 1960
Próba zabójstwa: 7 kwietnia 2011 r.
Rezydencja: Fürth
Pochodzenie: Serbia
Dzieci: 4
Sprawca: jej były mąż Djura A. (53 lata)
Około 1979 roku Anka i Djura pobierają się w Serbii. Mają razem czwórkę dzieci. Rodzina mieszka w Niemczech i Serbii, jak dokładnie, nie jest jasne.

Małżeństwo jest brutalne. W 1994 roku Anka się z nim rozwodzi. Tymczasem ona szuka ochrony w schronisku dla kobiet. Djura jest deportowana do Serbii w 1998 roku.

Anka pracuje jako sprzątaczka. Kiedy jej najstarsza córka umiera z powodu udaru mózgu, Anka przejmuje wychowanie swojej wnuczki. Prawdopodobnie w jej domu mieszkają inni członkowie rodziny.

W marcu 2011 r. Djura ponownie nielegalnie wjeżdża do Niemiec i prosi by jego była żona została z nią na kilka dni. Następnie kilkakrotnie proponuje jej ponowne małżeństwo, aby mogła pozostać w Niemczech. Ona odmawia.

W nocy z 7 kwietnia 2011 roku Anka idzie do toalety. Djura atakuje ją w łazience, naciąga koc na głowę od tyłu i kłuje ją 12 razy. Synowa, która mieszka w domu, obezwładnia go i dzwoni na policję. Gliny aresztują sprawcę w mieszkaniu. Ofiara przeżywa ciężko rannego.

W wyroku prezes sądu mówi, że sprawca nadużywał swojej żony przez całe życie i nie zostawił jej samej, nawet po rozwodzie. Uważał kobietę za swoją własność i odmawiał jej prawa do życia, kiedy popełnił swój czyn. W marcu 2012 roku Djura została skazana przez sąd okręgowy w Norymberdze-Fürth na 13 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa. Anka nie jest prawdziwym imieniem tej kobiety.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .