Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Anna
urodzony: 1983
Próba zabójstwa: 12 marca 2011 r.
Rezydencja: Münster
Pochodzenie: Ofiara: Zimbabwe; Sprawca: Liberia
Dzieci: 1 syn (4 lata)
Sprawca: jej były chłopak Emmanuel B. (45 lat)
Anna i Emmanuel pracują w Raphaelsklinik w Münsterze, on jako pomocnik kuchenny, ona jako sprzątaczka. Mają razem syna, ale są rozwiedzeni.

12 marca 2011 roku Emmanuel idzie do kliniki, ściąga siekierę pod płaszczem i idzie za swoją byłą dziewczyną. Anna ucieka, ale schodzi w dół po schodach. Emmanuel celuje w jej głowę, ale uderza ją w ramię. Dwóch pracowników szpitala przychodzi na ratunek. Sprawca ucieka, ale zostaje aresztowany nieco później. Sprzątaczka wręcza siekierę policji.

Chociaż według świadków sprawca kilkakrotnie krzyczał "Chcę cię zabić", to jednak został skazany tylko za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Emmanuel nosił przy siekierze dwa noże. Sprawca na początku procesu wciąż się uśmiechał i nie okazywał skruchy, a jedynie użalanie się nad sobą. W sierpniu 2011 r. został skazany przez sąd okręgowy w Münsterze na pięć i pół roku więzienia.

Emmanuel urodził się w Liberii jako syn miejscowego i Niemca. Najpierw starał się o azyl w Belgii i Holandii, a stamtąd przybył do Niemiec. Anna nie jest prawdziwym imieniem tej kobiety.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , .