Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Rabia i Denys
urodzony: 1993
usiłowanie zabójstwa: 25 maja 2014
Rezydencja: Fürstenwalde (Brandenburgia)
Pochodzenie: Liban
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawcy: rodzice Rabii, Mariam i Khaled (62 i 61 lat)
Mariam i Khaled to bezpaństwowcy z Libanu. Są to osoby ściśle islamskie, które przybyły do Niemiec w 1998 roku. W tym czasie ich dzieci miały 5, 7 i 9 lat. Jej córka Rabia może ukończyć szkołę średnią i zakochuje się w wieku 20 lat w koleżance szkolnej, która dla niej nawraca się na islam. Ale to nie wystarczy dla rodziców. Nie jest ani prawdziwym Arabem, ani prawdziwym muzułmaninem. Chociaż jeden ze starszych braci jest żonaty z Niemką.

Rodzice są poddawani presji przez swoją społeczność. Powinni być twardsi dla swojej córki. Jeśli znajomy zobaczy parę publicznie, rodzice są o tym natychmiast informowani.

Rodzice Rabii widzą swój honor rodzinny w niebezpieczeństwie i grożą jej przymusowym małżeństwem. Kiedy ojciec odkrywa drugą komórkę swojej córki, matka daje mu pozwolenie na zabicie swojej córki. Rabia wysyła sms-a do swojego przyjaciela Denysa. Znajduje swoją dziewczynę, jej brata i rodziców na placu budowy. Rodzina buduje tam dom.

Ojciec atakuje przyjaciela belką drewna. Matka udusiła córkę i zaatakowała ją kamieniem. Krzyczy: "Sprawię, że twoja głowa eksploduje". Denys może zadzwonić na policję, rodzice powtarzają groźby śmierci oficerów.

Po pierwsze, sąd w Fürstenwalde będzie zajmował się sprawami dotyczącymi przymusu, gróźb i wyrządzania szkód osobowych. Sędzia widzi jednak wspólną próbę zabójstwa i kieruje sprawę do sądu we Frankfurcie nad Odrą. Sprawa będzie tam rozpatrywana od sierpnia 2016 r. Rabia i Denys pójdą do programu ochrony świadków. We wrześniu rodzice zostaną obciążeni karą pieniężną za spowodowanie obrażeń ciała i groźby. Rola braci Mohammeda i Ibrahima pozostaje niejasna. Mówi się, że zaproponowali rodzicom zabicie siostry i jej chłopaka.

Rabia i Denys nie są prawdziwymi nazwiskami osób, których to dotyczy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .