Historia zabójstw honorowych

3 dzieci
urodzony: 2011, 2012, 2013
wyrzucony przez okno: 18 marca 2014
Lokalizacja: Treuchtlingen/Franken
Pochodzenie: Perpetrator: Irak
Perpetrator: jej ojciec Aras K. (30 lat)
30-letni Aras pochodzi z Iraku. Jego 22-letnia żona Katja pochodzi z Portugalii i nosi chustę na głowę. Żyją w odosobnieniu i mają 3 dzieci: 10-miesięcznego chłopca i jego siostry w wieku 2 i 3 lat.

Ojciec początkowo pracuje dla dostawcy samochodów, ale potem jest bezrobotny. Dzieci nie mogą bawić się na zewnątrz. Sąsiedzi znają ich tylko zza okna.

W marcu 2014 roku kobieta rozwiedzie się i przeprowadzi do swojej siostry w Badenii-Wirtembergii. Aby przekonać żonę do powrotu, Aras grozi, że skrzywdzi dzieci. Kilka dni później, żyje zgodnie ze swoimi groźbami i wyrzuca dzieci przez okno. Skacze za nimi sam. Każdy przeżyje ciężko ranny.

Sprawca został aresztowany. W czerwcu umiera w wyniku próby samobójczej.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Zabójstw honorowych and tagged , , .