Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Penelopa i jej chłopak
Urodzona: 1974 (i 1963)
Zamordowana: 8 grudnia 2001 r.
Miejsce zamieszkania: Wiesbaden
Pochodzenie: Ofiara: Meksyk (Niemcy); Sprawca: Sycylia
Dzieci: 1 syn (i 1 syn)
Sprawca: jej były mąż (28 lat w chwili popełnienia zbrodni)
Penelopa jest sprzedawczynią w piekarni i od 7 lat zamężna z Sycylijczykiem, z którym ma syna, który w chwili zbrodni ma 6 lat. Rozwodzi się i zamieszkuje z matką. Jej były mąż zaczyna ją prześladować. Poznaje nowego mężczyznę, który również ma syna.

8 grudnia 2001 r. były mąż spotyka ich oboje z dziećmi na jarmarku bożonarodzeniowym w Wiesbaden i na oczach dzieci dźga nożem Penelopę i jej nowego chłopaka. Wkrótce potem zostaje aresztowany.

Sprawca został skazany przez Sąd Rejonowy w Wiesbaden na 15 lat więzienia za podwójne zabójstwo. Prawdziwe nazwiska osób zamieszanych w sprawę nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .