Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Patryk K.
urodzony: 1982
usiłowanie zabójstwa: 17 października 2015
Rezydencja: Hamburg
Pochodzenie: Ofiara: przypuszczalnie Niemcy; Sprawca: przypuszczalnie Turcja
Dzieci: ?
Perpetrator: MLNDR022 (30 lat)
Agnes (33 lata) ma troje dzieci i jest około roku z MLNDR022, który pracuje jako kulturysta i sanitariusz. Byłby tak zazdrosny, że nie może robić zakupów sama. Rozwiedzie się wiosną 2015 roku. Zaczyna ją śledzić. Co oznacza również, że dzwoni do jej drzwi wejściowych.

Więc również 17 października 2015 roku. Przyjaciel Agnes, Patryk, pomaga jej odnowić mieszkanie. Kiedy zadzwoni, Patryk podchodzi do drzwi wejściowych i mówi MLNDR022, żeby zostawił swoją byłą dziewczynę w spokoju. MLNDR022 ukłuwa Patryka kilka razy.

Ofiara jest operowana i przeżyła. Sprawca został aresztowany. Jest już znany policji za grożenie kobiecie.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .