Historia zabójstw honorowych

Nadine Ertugrul
urodzony: 1979
Uduszony: 12 października 2015 r.
Rezydencja: Ludwigsburg (niedaleko Stuttgartu)
Pochodzenie: ofiary: Niemcy; przestępcy: Turcja
Dzieci: 2 (3 i 5 lat)
Perpetrator: jej mąż Ramazan (41 lat)
Ramazan pracuje jako operator maszyn dla producenta samochodów. Mieszka z żoną Nadine w Ludwigsburg-Eglosheim. Mówi się jednak, że para jest rozwiedziona i że obie mają nowe związki. Nadine pracuje dla Porsche.

12 października 2015 roku Ramazan udusi swoją żonę (lub pobije jej kark), prawdopodobnie w pokoju hobbystycznym jej domu. Następnie uderza ją w szyję, jakby ją zabijał. Zabiera ciało ze sobą w samochodzie i umieszcza je obok toru kolejowego. Później zadzwonił do swojej teściowej i policji i zgłosił zaginięcie żony.

Tydzień po zbrodni policja znajduje nagie ciało.

Mężczyzna zostaje aresztowany po raz pierwszy w sierpniu następnego roku. W styczniu 2017 r. sąd okręgowy w Stuttgarcie rozpoczyna proces w sprawie o nieumyślne spowodowanie śmierci. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Siostra Nadine zeznaje, że Nadine czuła się zagrożona z powodu rozwodu. Nowa dziewczyna domniemanego sprawcy również jest przesłuchiwana.

Na początku lutego Ramazan powiesza się w swojej celi.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .