Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Onalia Cendy
urodzony: 1990 Łódź
Uduszony: 24 lutego 2020
Lokalizacja: Dortmund
Pochodzenie: Irak / Kurdowie / Yazidi
Dzieci: 4 (2-7 lat w czasie przestępstwa)
Sprawca: jej mąż (41 lat)
W karnawale w poniedziałek 2020 mąż Onalia dzwoni po karetkę wcześnie rano. Ciało Onalii znajduje się w mieszkaniu. Przyczyną śmierci jest "masowa przemoc na karku". Mężczyzna został aresztowany.

Długo temu, 13 kwietnia 2004 (lub 2002) roku, sprawca zabiłby swoją żonę, Sihama, w Hadze, za co był więziony w Holandii przez kilka lat. Następnie został deportowany do Iraku. Tam ożeniłby się i przyjechałby do Niemiec w 2017 r. (lub 2015 r.).

Wiemy też, że Onalia była już w schronisku dla kobiet z powodu przemocy domowej. W czasie zbrodni rodzina prawdopodobnie znów mieszkała razem. Po zbrodni dzieci są umieszczane pod opieką opieki nad młodzieżą.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .