Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Hassan
urodzony: 1978 Łódź
Pchnięty nożem: 19 lutego 2020
Rezydencja: Husum (północna Fryzja)
Pochodzenie: Sprawca: Turcja
Dzieci: niejasne
Perpetrator: Talat T. (31 lat w zbrodni), były mąż swojej dziewczyny (24 lata)
W dniu 19 lutego 2020, Talat dźga nożem nowego chłopaka swojej byłej żony w jej mieszkaniu i rani go w sposób zagrażający życiu. Może to tylko przyjaciel byłej żony. Może to ktoś, kogo prosiła o ochronę.

Ofiara jest zabierana do szpitala i przeżywa. Talat ucieka. Odbywa się dla niego publiczna obława. Nie wiadomo nic więcej, nawet prawdziwego imienia i pochodzenia ofiary.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .